BA Zandpoort

3 | Economische Wetenschappen

Doorstroomfinaliteit (D)
Economie & organisatie
economie
handel
Is deze richting iets voor jou? Lessentabel Nieuws

In de richting Economie kan je je voorliefde voor cijfertjes kwijt. Maar je verdiept je ook in de economische processen en verbanden die invloed hebben op het economische leven. Ook de geschiedkundige en actuele kennis van de economie komt aan bod.

In het vak economie onderscheiden we 2 grote blokken. Aan de ene kant bekijken we economie theoretisch, aan de andere kant krijg je praktijk in de vorm van boekhouden.

Naast het verwerven van economische kennis besteed je veel aandacht aan de ontwikkeling van vaardigheden (gebruik van ICT, tekenen en aflezen van grafieken, interpreteren van tabellen, boekhouden, budgetteren, ...) en vakgebonden attitudes (interesse, inzet, nauwkeurigheid, zelfstandig en groepswerk).

Economie is de motor van onze maatschappij. Economie bepaalt hoe onze maatschappij evolueert. Onze samenleving heeft ondernemerschap gekoppeld aan creativiteit nodig. De bedrijfswereld staat te springen om mensen met zin voor verandering in te lijven. Ben jij een competente persoon met zin voor initiatief en verantwoordelijkheid?

JOUW PROFIEL

Je houdt ervan om nieuwe ideeën te ontwikkelen? En om die uit te werken? Je houdt ervan om theorie om te zetten in praktijk? Je vindt de veranderingen in onze maatschappij fascinerend? Economie zou wel eens de geknipte richting kunnen zijn voor jou.

JOUW OPLEIDING VOORAF

Elke studierichting die je volgde in de eerste graad heeft je goed voorbereid op de richting economie.

Lessentabellen

Basisvakken Uur
Levensbeschouwing 2
Lichamelijke Opvoeding 2
Nederlands 4
Frans 3
Engels 3
Toegepaste Informatica 1
Wiskunde 5
Informaticawetenschappen 1
Biologie, Fysica en Chemie 3
Geschiedenis/burgerschap 2
Aardrijkskunde 1
Economie 3
Bedrijfswetenschappen 1
FLEX 3

Gerelateerd nieuws

Terugblik
BA Zandpoort
jun. 21, 2023
Onze leerlingen ontvangen lovende recensies van hun stageplaatsen

Hoe presteren onze leerlingen daadwerkelijk op hun stages?
Ontdek hier twee beoordelingen die onze leerlingen hebben ontvangen van hun stagebegeleiders.

Nieuws
mei 23, 2023
Busleyden Atheneum in de media dankzij 150 vrijwilligers tijdens Special Olympics

Ontdek hoe het Busleyden Atheneum zich onderscheidde in de media met de inzet van 150 vrijwillige leerlingen en leerkrachten tijdens de Special Olympics.